bútortervező02

Időtartama: 300 óra
A foglalkozások időpontja: hétköznapi csoport kedd, csütörtök 17-20 óráig, szombati csoport  9-15 óráig
A workshop díja: 300.000 Ft
Helyszín: 1068 Budapest, Felsőerdősor 5.

Ki a bútortervező?

A bútortervező művészi, művészettörténeti, rajzi, plasztikai, színtani és manuális kultúrával rendelkezik; képes belső terek és téregyüttesek bútorzatának, berendezési és használati tárgyainak tervezésére, ábrázolására, elkészítésére.

A bútortervező átlátja a bútortörténeti stílusokat, elkészítésük korabeli faipari technikai lehetőségeit, használt anyagait, valamint a mai kor követelményeinek megfelelő faipari szakipari gyártástechnológiáját, a gyártás során használt anyagokat.

Munkaterülete kiterjed mások által régebben készített berendezési tárgyak javítására, melyet munkakörében készítettek el (alkatrészcsere, törés, kopás helyreállítása, bizonyos darabok pótlása, felújítása, felületkezelése).

Ismeri az iparral és kereskedelmemmel kapcsolatos konkrét megbízások teljesítésének, illetve kivitelezés szervezésének szakmai alapkritériumait.

Merre tovább?

A workshop elsődleges célja, hogy aki elvégzi, az bútortervezőként önálló vállalkozást indítson. Ha bővíteni szeretné ismereteit, akkor lehetőség van tanulmányai folytatására a különböző művészeti főiskolákon, egyetemeken.

• Magyar Képzőművészeti Egyetem
  • Moholy-Nagy Művészeti Egyetem
  • Nyugat-magyarországi Egyetem
  • Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  • Kaposvári Egyetem (Művészeti Főiskolai Kar), stb.

Elmélet/gyakorlat aránya
30%-elmélet
70%-gyakorlat

bútortervező01Témáink:

• művészettörténet
  • bútortörténet
  • anyag- és áruismeret
  • ábrázoló geometria
  • szabadkézi rajz
  • színelmélet
  • bűtorok tervezése, készítése
  • 3D-s tervezés

A résztvevők átfogó ismereteket kapnak a szakma összetevőiről, részterületeiről, általában a tervezési folyamat napi, grafikai feldolgozásának elemeiről, a tervezéshez szükséges feldolgozási, analizálási módokról előadás, órai gyakorlat, vetítés, házi feladatok és egyéni konzultációk formájában.

A workshop egy olyan gyakorlati tudást biztosít számodra, hogy egy bútort önállóan meg tudj tervezni. Lépésről lépésre megtanítunk az alapoktól a kivitelezhetőségik több projekten keresztül. A workshop végén egy bútortervezési feladatot kell 3D-s programmal megtervezni, prezentálni.

Érdeklődni

Bakacsi Anikó, mobil: +36 30 978 5489, info@lakberendezoiskola.hu, bakacsi.aniko@gmail.com