A Panton szék egy igazi klasszikus darab, melyet Verner Panton tervezett 1959-ben. Több évnyi gyártókeresés után 1963-ban került kapcsolatba a Vitrával, majd együtt kifejlesztették a Pantone széket. 1967-ben mutatták be először, de azóta több gyártási fázison, módosításon ment keresztül. Ez volt az első olyan műanyag szék, amelyet egy darabból készítettek elsősorban kültéri használatra. A kényelmét a konzolos szerkezet, az antropomorf forma és az enyhén rugalmas anyag kombinációja biztosítja.

Különleges formavilágának köszönhetően mindenkinek eszébe jut a várótermekben, strandokon vagy a metró megállókban látott S-alakú bútordarab. A Panton szék számos nemzetközi design díjat nyert, és számos neves múzeum gyűjteményében is megtalálható. Kifejező formája miatt a huszadik század ikonjává vált. Nincs kétség afelől, hogy a Panton szék Verner Panton talán legismertebb és talán legjelentősebb tervezése.

Méretei:

Magassága: 86 cm

Ülőfelület magassága: 44 cm

Mélysége 61 cm

Szélessége: 50 cm

Gyűjteményünkben megtalálható 6 db narancssárga. Ha, esetleg valakit érdekel, kérem keressen bármelyik elérhetőségünkön.

0 Hozzászólások
okt 5, 2023 By axonadmin

Szakmai képzések


Lakberendező (tantermi, 2 félév)
Budapest 2024

10% kedvezmény!

362.500,- Ft /félév helyett
326.250,- Ft / félév

Jelentkezés »
Lakberendező (online, 2 félév)
Online képzés 2024

20% kedvezmény!

362.500,- Ft / félév helyett
290.000,- Ft / félév

Jelentkezés »

Egyéb képzések


Konyha workshop
Budapest
110 000 Ft
Jelentkezés »
Hobbi lakberendező workshop
Budapest, Online
38 500 Ft
Jelentkezés »
3D-s látványtervező képzés
Online képzés, Tantermi képzés Budapest
185 000 Ft
Jelentkezés »